Výnosy z těžby Bitcoinu opět vzrostly

O tom, že klesla náročnost těžby Bitcoinu jsme vás informovali v jednom z předchozích článků. V současné době je pro těžaře svět zase veselejší z toho důvodu, že výnosy vrostly o 48 %. Dá se předpokládat, že počet těžařů nyní také vzroste. Co stojí za tímto náhlým nárůstem výnosů?

Dva hlavní důvody

Za růstem výnosů stojí především fakt, že cena Bitcoinu poslední dobou prudce vzrostla. Tím šly ruku v ruce také vyšší počty transakcí, které jsou zase zodpovědné za více poplatků mířícím k těžařům. V současné chvíli jde každých deset minut k těžařům 6,25 BTC. Podle dat se předpokládá, že v říjnu bylo mezi těžaře distribuováno cca 315 milionů dolarů. V listopadu to díky vyšší ceně a zmiňovanému snížení obtížnosti těžby bylo přes 460 milionů dolarů. To znamená nárust okolo 48 %.

Co za zvýšeným výnosem vážně stojí?

Jak jsme popsali výše. Výnos bezesporu ovlivnilo také snížení obtížnosti celkové těžby. Mnohem větší dopad ale měl především nárůst ceny za jednu minci BTC. Však také na konci listopadu dosáhl svého historického maxima. Také počty transakcí rostly poměrně raketovým tempem. Na začátku listopadu probíhalo více než 320 000 transakcí za jediný den.

Počty transakcí pak stoupali také na konci listopadu, kdy se konalo téměř 400 000 transakcí za den. To jsou doslova hody pro těžaře. Avšak díky velkému rozmachu ceny Bitcoinu přišel boom také poplatků. Díky zvýšenému počtu transakcí bylo také potřeba potvrzovat více informací.

Co bude následovat?

Díky tomu, že výnosy v současné době vzrostly téměř o 50 %, je načase uvažovat nad tím, co se stane v budoucnu. Díky vyšším výnosům stoupl také hashrate a podle analytiků je velice pravděpodobné, že současný růst ceny bude pokračovat. Podle nich totiž bude možné udržovat i nadále vysokou tržní kapitalizaci. Těžaři pak očekávají další růst výnosů a zdá se, že jim svítá na lepší časy.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.