Jak to funguje

Napřed si promyslete, kterou měnu budete chtít prostřednictvím naší směnárny koupit či prodat. Jak jistě víte, tak nejznámější, nejdéle existující a také nejdražší kryptoměnou je právě bitcoin a asi 40 % všeho v kryptosvětě se skládá právě z něho. I tak existuje mnoho dalších menších a méně známých kryptoměn. V současné době jich je bez mála 2000. A to už některé ani neexistují, protože o ně prostě nebyl tak velký zájem a neudržely se.

Naše směnárna v současné době nabízí ke směně tři z těch nejznámějších kryptoměn, kterými je již zmíněný Bitcoin (BTC), dále je to Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH).

Určitě pro začátek je dobré si založit nějakou tu virtuální peněženku, abyste si virtuální měnu měli kam uschovat.

…a pak už můžete začít se směnou.

Naše webové stránky Vás hned po jejich načtení přivítají tabulkou, kde to určitě hned pochopíte. Je to tabulka, kde si vyberete měnu, zda ji chcete koupit či prodat a zadáte cenu a můžete odstartovat její směnu.

Pokud chcete koupit kryptoměnu, tak postup je následující:

 1. Zadáte počet kusů zvolené kryptoměny, a to na tolik desetinných míst, kolik jen chcete. Kdybyste náhodou zadali moc malé množství, tak Vás na to upozorní červené okno, které Vám i řekne, kolik minimálně je potřeba dané kryptoměny objednat. Webová aplikace Vám to pěkně spočítá, abyste viděli cenu v Kč, kterou budete po odeslání objednávky vyzváni zaplatit.
 2. …nebo to můžete udělat i tak, že si určíte sami hodnotu v Kč, kterou byste chtěli do kryptoměn investovat a webová aplikace Vám sama spočítá, kolik kusů Vámi zvolené kryptoměny po odeslání a uhrazení objednávky obdržíte do své virtuální peněženky.
 3. Zadejte číslo Vaší virtuální peněženky, ať víme, kam Vámi nakoupenou kryptoměnu po připsání úhrady na náš účet poslat.
 4. Zadejte svůj e-mail, ať víme, kam Vám posílat informativní maily o Vašich objednávkách atp.
 5. A teď už stačí celý proces odstartovat tlačítkem Odeslat objednávku.
 6. …a za pár sekund Vám přijde na zadanou e-mailovou adresu od nás mail s platebními údaji, kde naleznete nejen souhrn Vaší objednávky, ale i platební údaje, kam a kolik Kč máte poslat a s jakým Variabilním symbolem, který je důležitý pro spárování plateb.
  A jelikož se nám v poslední době nějak roztrhl pytel s podvodnými objednávkami, kdy dosud neznámý pachatel podvodně získává kryptoměnu za finanční prostředky z účtu třetích osob, které tak okrádá, byli jsme nuceni zavést nové opatření v podobě textu pro příjemce, bez kterého nebude možné objednávku po uhrazení vyřídit. V takovém případě objednávka bude zrušena a finanční prostředky vráceny zpět na účet, ze kterého byly odeslány. Vše ale naleznete spolu se všemi potřebnými informacemi k provedení úhrady objednávky v jednom mailu, a to právě v tom, který Vám přijde pár sekund po odeslání objednávky.
 7. Kurz, za který jste provedli objednávku, Vám garantujeme podobu 4 hodin od odeslání Vaší objednávky.
 8. …a kdybyste si náhodou nevěděli s něčím rady, tak nezapomeňte, že s námi na to nejste sami a neváhejte kontaktovat naši podporu, a to ať už telefonicky nebo písemně prostřednictvím e-mailu nebo live chatu. Bližší informace k podpoře naleznete v záložce Podpora na úvodní stránce hned nahoře.
  A jak postupovat, když chcete naopak kryptoměnu prodat? Tak to si popíšeme právě teď…

Pokud chcete prodat kryptoměnu, tak postup je následující:

 1. Zadáte počet kusů zvolené kryptoměny, a to na tolik desetinných míst, kolik jen chcete. Kdybyste náhodou zadali moc malé množství, tak Vás na to upozorní červené okno, které Vám i řekne, kolik minimálně je potřeba dané kryptoměny zadat k prodeji.
 2. Webová aplikace Vám to pěkně spočítá, abyste viděli cenu v Kč, kterou po odeslání objednávky obdržíte na svůj účet.
 3. …nebo to můžete udělat i tak, že si určíte sami hodnotu v Kč, kterou byste rádi obdrželi na svůj účet a webová aplikace Vám sama spočítá, kolik kusů Vámi zvolené kryptoměny po odeslání objednávky budete prodávat.
 4. Zadejte číslo svého bankovního účtu, ať víme, kam Vám máme peněžní prostředky za prodej kryptoměn poslat.
 5. Zadejte svůj e-mail, ať víme, kam Vám posílat informativní maily o Vašich objednávkách atp. A teď už stačí celý proces odstartovat tlačítkem Odeslat objednávku
 6. …a za pár sekund Vám přijde na zadanou e-mailovou adresu od nás mail s platebními údaji, kde naleznete nejen souhrn Vaší objednávky, ale i platební údaje, kam a kolik ks Vámi prodávané kryptoměny máte poslat (takový ten dlouhý kód virtuální peněženky) a s jakým Variabilním symbolem, který je důležitý pro spárování plateb.
 7. Kurz, za který jste provedli objednávku, Vám garantujeme podobu 4 hodin od odeslání Vaší objednávky.
 8. …a kdybyste si náhodou nevěděli s něčím rady, tak nezapomeňte, že s námi na to nejste sami a neváhejte kontaktovat naši podporu, a to ať už telefonicky nebo písemně prostřednictvím e-mailu nebo live chatu. Bližší informace k podpoře naleznete v záložce Podpora na úvodní stránce hned nahoře.

…a ještě jedno důležité upozornění ohledně nákupu či prodeje kryptoměn:

 • Je-li Vaše objednávka větší než 25 000,- Kč, tak je potřeba podle platných zákonů provést ověření klienta pomocí registrace, kdy je klient vyzván k tomu, aby nahrál sken nějakých těch dokumentů (nebojte se, není jich moc), abychom měli jistotu, že jste to opravdu Vy a že finance nepůjdou nikomu jinému. To víte, opatrnosti není nikdy dost. Je lepší se u nás zaregistrovat, protože každý registrovaný zákazník od nás obdrží dárek.
 • V případě, že by však Vaše objednávka byla nižší než 25 000,- Kč, tak objednávku můžete provést bez jakékoliv registrace. …ale připravíte se o dárek…

A závěrem bychom Vás ještě rádi upozornili na to, že kdybyste si s něčím nevěděli rady, abyste se obrátili na naši klientskou podporu.