Říjen byl ve znamení velkých změn. Proč se tedy kryptotrh příliš nehýbe?

I když se toho během října okolo kryptoměn událo dost, desátý měsíc roku 2018 nepřinesl na samotný kryptoměnový trh žádný výrazný boom. Nadále je naším stálým společníkem nízká volatilita. Jak je to možné?

Co se událo?

Bitcoin jakožto nejznámější a nejoblíbenější alternativní měna je stále důvodem ke smutku mnoha investorů. I když během října BTC předvedl mírné stoupání, v průměru se stále pohybuje v klesajícím trendu. Říjen jako takový pak byl ještě navíc poznamenaný Bartem, který se projevuje umělým zvednutím hodnoty a následně jejím prudkým propadem. Nepříznivou reakci vyvolaly i události okolo Tetheru. Ten se propadl na úplně minimum. Udály se však i dobré věci. Jednou z nich bylo i oznámení o spuštění nové burzy Bakkt, které je naplánované na 12. 12. 2018. Od této burzy si mnozí slibují přitáhnutí nových investorů. Stejný cíl má i investiční firma Fidelity Digital Assets, která se bude obchodování s kryptoměnami nově zabývat.

Efekt žádný

Ve světle těchto událostí se očekávalo, že se trh s kryptoměnami pohne. Nic z toho se však nestalo. Proč? Oznámené novinky budou mít efekt spíše z dlouhodobého hlediska. Není tak moudré očekávat, že se najednou zvedne prudce růst hodnoty kryptoměn. S postupem času by k tomu mohlo dojít a snad také dojde. Možná bude rok 2019 pro kryptoměny přelomový.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.