Nový fork Bitcoin Cashe – jaké jsou reakce?

Již dříve se diskutovalo o plánech s kryptoměnou Bitcoin Cash, nyní je však zcela jasné, že v následujícím období projde velkým upgradem. Problémem však je, že týmy vývojářů mají odlišné představy, jakým směrem by se měl upgrade ubírat.

Bitcoin Cash

Ve světle událostí, které se staly Bitcoinu na přelomu roku 2017/2018 se vývojáři nechali slyšet, že by neradi, aby se tento stav znovu opakoval. Přišli proto s řešením zvýšit maximální velikost bloku z 8 MB na 32 MB. Krátce na to se dostavila odezva – Bcash zaznamenal statisíce transakcí a jeho hodnota zaznamenala skok o 25 %. Další týden však spadla na minimum. V návaznosti na to byla vyjádřena myšlenka, že by Bcash měl projít updatem, který zahrnuje zvýšení maximálního množství opkódů v jednom skriptu a hlavně zvětšení velikosti bloku až na 128 MB. Na tomto řešení se však neshodli všichni a tak se začalo napříč komunitami diskutovat o možném vzniku forku Bitcoin Cashe. A nyní k tomu nejspíše dojde. Pokud se komunita nedohodne na požadovaných změnách, mohlo by dojít k rozštěpení kryptoměny na dva projekty. Jedno je však jisté – 15. listopadu proběhne hard-fork.

Jak si Bcash stojí?

Bitcoin Cash momentálně provází velké výkyvy. Zatímco v druhé polovině října drasticky vystřelil nahoru a poté padl na samotné dno, nyní se mu začíná skutečně dařit. Za dva dny se vyhoupl ze 425 USD na 470 USD a podle analýz by v tomto tempu mohl pokračovat dál. Jak to tedy celé dopadne? Nechme se překvapit.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.