Návrat Bithumbu – jak se podepíše na trhu s kryptoměnami?

Dlouhodobě si držela post jedné z deseti nejlepších burz na světě a byla velkým hráčem na poli finančnictví. Řeč je o velké burze v Jižní Korei, která byla minulý rok kvůli obvinění z praní špinavých peněz vymazána z celosvětového indexu CoinMarketCap. Nyní se však hodlá vrátit do hry a otřást tak světem kryptoměn.

Nová strategie

Prvním krokem, který burza uskutečnila, bylo podepsání smlouvy s akcionářem BK Global Consortium. Tato firma sídlí v Singapuru a odkoupila od Bithumbu téměř 40% podílů společnosti. Toto nově uzavřené partnerství by mělo firmě znovu dodat důvěryhodnost, ale také ke zvýšení hodnoty a stability distribuce akcií. Společnost zveřejnila plán, který zahrnuje spuštění DEX ve spolupráci s globálním blockchain startupem. Burza by měla být spuštěna již koncem tohoto měsíce.
Co je cílem? Bithumb si je vědom, že patří do úzké skupiny lídrů, avšak drtivá většina jejich klientů je z Koreji. Spuštění decentralizované burzy tak bude vstupem do celosvětového obchodování s kryptoměnami. Burza doufá především v rozšíření klientely i za hranice vlastní země.

Proč jsou DEX tak populární?

Bitumb není zdaleka jedinou společností, která se do projektu decentralizované burzy pustila. Na této vlně se veze i Bitfinex a další firmy, které v tom vidí potenciál. DEX totiž umožňují svým klientům obchodovat peer-to-peer pomocí automatizovaných systémů. O uživatelích neuchovávají žádná data a tak jsou mnohem více bezpečnější.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.