Na trhu se objevila falešná kryptopeněženka, která se tváří jako originál Trezor One. Buďte opatrní!

Není to první pokus, jak se dostat k investicím jiných lidí – falešných elektronických peněženek se na internetu objevila již velká spousta. Stále se však objevují další a mnohem rafinovanější. Jednou z nich je i falešná kopie kryptoměnové HW peněženky Trezor. V čem je tak jiná? Napodobuje originál zcela dokonale!

O co se jedná?

Ti, kdo aktivně obchodují s kryptoměnou či ji jenom dlouhodobě drží, se neobejdou bez důmyslně zabezpečené peněženky. Lze si vybrat z několika druhů – záleží pouze na vašich preferencích. Obecně se HW peněženky považují za bezpečnější než klasické elektronické, proto s nimi také má firma Sakatoshi Labs (výrobce společnosti Trezor) velký úspěch. Lze do nich ukládat kryptoměnu i další digitální aktiva.

Jak ji poznat?

Plagiát bývá na trh umisťován pod jiným názvem a je vyráběn legitimními společnostmi, v případě této peněženky se však výrobci snaží dokonale napodobit originál. Jsou zde jen malé náznaky, že zařízení není v pořádku. První, na co je potřeba se zaměřit, je místo, kde peněženku kupujete. Prodej by měl probíhat přes samotný e-shop Trezoru, na Amazonu či u jiných oficiálních distributorů. Na pozoru se mějte v případě, že chcete na peněžence ušetřit – tento plagiát totiž bývá prodáván s obří slevou, která přiláká mnoho lidí. Drobné rozdíly lze také pozorovat na samotném balení. Liší se hologramem i mírně odlišnou informací o výrobku. Pokud si nejste jistí, zda máte doma originál, vše raději nahlaste.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.