Konec těžařů? ASIC minery válčí o zisk!

Propad trhu je všudypřítomný a podepisuje se i na těžbě kryptoměn. O ziskovost tak bojují i nové modely ASIC minérů. Jak je to možné?

Statistiky hovoří jasně

AMV je portál, který počítá ziskovost ASIC minérů. Ty jsou uzpůsobené pro efektivní těžbu kryptoměn na základně určitého algoritmu pro hash. Aktualizace těchto údajů probíhá každou minutu a stránky tak vypočítávají zisky z výnosů pro konkrétní minery na základě aktuálních nákladů na energii, obtížnosti sítě, blokových odměn a ceny dané kryptoměny. V současnosti se na webu uvádějí informace, že těžební stroje ASIC nepřinášejí téměř žádný zisk. Nejnovější modely byly vypuštěny na trh v říjnu 2018 a jedná se o opravdu špičkovou techniku. Ve statistice však lze jasně vidět, že jejich denní výnosy se pohybují okolo 0,58 dolarů u jednoho a 0,21 u druhého. V současné době je nejvýnosnější zařízení EBit 11 ++, který má na svědomí čínský výrobce hardwaru Ebang Communication. Jeho cena je stanovena na 2024 USD.

Tlak je cítit všude

Problémy na poli těžby pociťují už i velké společnosti. Výrobní gigant Bitmain nedávno oznámil, že uzavírá své vývojové centrum v Izraeli a propouští místní zaměstnance. Jako důvod uvedl momentální nepříznivou situaci, která panuje napříč celým kryptotrhem. Je to však překvapení? Již dříve se objevili informace, že těžba je výnosná pouze pro velké hráče, kteří mají dostatek majetku, aby mohli zafinancovat drahé přístroje a rostoucí náklady na elektřinu. Pro běžného minera tak není šance, aby na těžbě, zvlášť v současné neblahé situaci, vydělal.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.