Bitcoin stále klesá – proč kryptoměny tento rok stojí nebo padají?

To, co se s BTC poslední dobou děje, zneklidňuje mnoho lidí, kteří do něj investovali s cílem dlouhodobého držení či s ním aktivně obchodují. Mnoho hypotéz mluvilo o tom, že Bitcoin koncem roku hravě překoná hranici 8000 USD. Zatím se však nestalo a s blížícím se koncem roku vypadá, že tento stav již ani nenastane. Nezbývá tak nic než čekat.

Jaké jsou vyhlídky?

Momentálně se spekuluje o tom, zda se BTC dokáže vyšplhat nad úroveň 6500 USD. I když na burze lze sledovat slabé výkyvy, jsou bohužel jen krátkodobé a v průběhu pár hodin BTC opět výrazně klesá. Zatím tak vypadá, že se možná BTC dotkne spodní hranice a padne na hodnotu nižší než 6000 USD. Dá se také očekávat, že pokud se výrazněji nepohne směrem nahoru, ani ostatní altcoiny nebudou nijak více reagovat. Možná však budeme překvapeni – není totiž žádným tajemstvím, že BTC má ve zvyku ke konci roku stoupat. Ostatně, druhá polovina minulého roku může být zářným příkladem.
Tato situace se podepisuje i na tradingu ostřílených obchodníků. Většina se pouští pouze do menších investic (možná i proto je statistika taková, jaká momentálně je). Trh by mohla rozhýbat jedině nějaká zásadní změna, která vyvolá nový hype. Je tak otázkou budoucnosti, kdy se na kryptoměnovém trhu situace vyjasní.