Bitcoin stále klesá – proč kryptoměny tento rok stojí nebo padají?

To, co se s BTC poslední dobou děje, zneklidňuje mnoho lidí, kteří do něj investovali s cílem dlouhodobého držení či s ním aktivně obchodují. Mnoho hypotéz mluvilo o tom, že Bitcoin koncem roku hravě překoná hranici 8000 USD. Zatím se však nestalo a s blížícím se koncem roku vypadá, že tento stav již ani nenastane. Nezbývá tak nic než čekat.

Jaké jsou vyhlídky?

Momentálně se spekuluje o tom, zda se BTC dokáže vyšplhat nad úroveň 6500 USD. I když na burze lze sledovat slabé výkyvy, jsou bohužel jen krátkodobé a v průběhu pár hodin BTC opět výrazně klesá. Zatím tak vypadá, že se možná BTC dotkne spodní hranice a padne na hodnotu nižší než 6000 USD. Dá se také očekávat, že pokud se výrazněji nepohne směrem nahoru, ani ostatní altcoiny nebudou nijak více reagovat. Možná však budeme překvapeni – není totiž žádným tajemstvím, že BTC má ve zvyku ke konci roku stoupat. Ostatně, druhá polovina minulého roku může být zářným příkladem.
Tato situace se podepisuje i na tradingu ostřílených obchodníků. Většina se pouští pouze do menších investic (možná i proto je statistika taková, jaká momentálně je). Trh by mohla rozhýbat jedině nějaká zásadní změna, která vyvolá nový hype. Je tak otázkou budoucnosti, kdy se na kryptoměnovém trhu situace vyjasní.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.