Bitcoin na dně aneb Nevěřte médiím vše!

Z nejrůznějších zdrojů se na nás v poslední době valí zprávy, že Bitcoin je již dávno za zenitem a že se již vůbec vyplatí do něj investovat. Je opravdu situace na kryptotrhu tak zoufalá? A co dělat v případě, že vaše kryptoměnová peněženka obsahuje velké množství měny? Nemůžete o své úspory přijít?

Nevěřte všemu, co slyšíte

Není žádným tajemstvím, že kryptoměnám se v letošním roce příliš nedaří. Klesající trend, který má za následek červená čísla je poměrně znatelný a pokud jej porovnáte s minulými roky, žádná hitparáda to opravdu není. Stále více se tak objevují lidé, kteří kryptoměny pomlouvají, vysmívají se jim nebo vysílají do světa varovná poselství. Jedním z nich je i uznávaný ekonom Nouriel Roubini. Pouze během posledního týdne se prostřednictvím svého Twitter účtu více než 20x útočně vyjádřil na adresu kryptoměn. Podle Nouriela, všechny „shitcoiny“ (pro Nouriela se shitcoiny rovnají kryptoměna), brzy zkrachují. Rovněž si myslí, že zkrachují všechny projekty, které byly postaveny na myšlence blockchainu nebo jeho využití a implementaci. Je přímo až zarážející, že tento ekonom denně otevřeně kritizuje Bitcoin a ostatní kryptoměny i přesto, že od doby, kdy se o nich poprvé vyjádřil, tak je Bitcoin stále výrazně (opravdu výrazně) v plusu.

Není všem dnům konec

Ještě, než uvěříte Nourielovi nebo podobným „profesionálům“ z oboru, myslete na to, že to není poprvé, kdy Bitcoin vykazuje tak obrovské ztráty. Ještě se však nestalo, aby se z nich nedokázal vzpamatovat. Nedělejte tedy žádné unáhlené rozhodnutí – a rozhodně se svých investic nezbavujte. V současné situaci na tom totiž můžete jenom prodělat. Místo toho raději vyčkávejte. Čas růstu Bitcoinu zase přijde.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.