Bitcoin dosáhl na historické maximum

Bitcoin dál roste a překonává rekordy. Vůbec poprvé ve své historii překonal hranici 25 000 dolarů. Může Bitcoin dále růst, nebo dojde k propadu tak, jak se to stalo před několika lety, kdy Bitcoin atakoval hranici 20 000 USD a poté klesl velmi hluboko?

Velká tržní kapitalizace

Tím, že se Bitcoin v současné chvíli obchoduje za 25 000 dolarů, zvýšil svoji tržní kapitalizaci, která je v současné chvíli větší než tržní kapitalizace vydavatele karet Visa. Samozřejmě, že nemůžeme srovnávat peer-to-peer protokol Bitcoinu se ziskovou společností Visa, o to více je ale informace o podobných tržních kapitalizacích zajímavá.

Bitcoin zaznamenal růst postupně v průběhu roku 2020, kdy se na něj opět upřely zraky investorů. Právě díky růstu, který se dá pokládat v současné chvíli za exponenciální a díky informaci o tom, že překonáním pomyslné mety 25 000 dolarů překonává v tržní kapitalizaci Visu, by mohlo vést k posílení celkové důvěry v tuto virtuální měnu.

Očekává se další růst

Podle analytiků toto není zdaleka poslední růst Bitcoinu. Záleží nyní na tom, zda se mu podaří udržet se na tzv. kritické oblasti podpory. Pokud ano, dá se očekávat nejen růst Bitcoinu jako takového, ale rovnou celého kryptotrhu, což jen posílí tržní kapitalizaci mnoha altcoinů a možná vybuduje větší důvěru u širší části veřejnosti.

Bez zajímavosti nezůstává ani fakt, že právě vydavatel karet Visa pomáhá kryptoměnám ve větším rozmachu. Máme zde totiž projekty jako crypto.com, Wirex nebo Binance platební karta, které spojili síly právě s Visou a lidem nabízejí možnost platit kryptoměnou u kteréhokoli obchodníka, který přijímá karty Visa.

Co čekáme dále?

Z minulosti víme, že Bitcoin po raketovém růstu zase klesal. Přesněji řečeno došlo k jeho korekcím. Otázka je, jak se bude trh vyvíjet nyní. Jedno je ale jisté. Překonáním této historické hranice Bitcoin udělal další krok k tomu, aby se dostal do ještě širšího povědomí. Možná nejsou předpovědi některých vlivných lidí o tom, že Bitcoin bude atakovat 50 000 či 100 000 USD úplně zcestné.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.