2 důvody, proč kryptoměny mají stále budoucnost

Neustále se objevují nové a nové spekulace o tom, co se s kryptoměnami v současnosti děje. Není žádnou novinkou, že letošní rok byl poměrným zklamáním, co se týče kurzu jednotlivých coinů – netýká se to však všech! Pojďme si tedy připomenout, proč kryptoměny z dlouhodobého hlediska uspějí.

1. Globální využití

Mezinárodní charakter je aspekt, který kryptoměnám nelze upřít. Univerzální platidlo, které bude přijímáno po celém světě, je velkým krokem k budoucnosti lidstva. Kryptoměny tak mohou během následujících let zcela vyšachovat směnárny a poskytnout pohodlí a jednoduchost plateb v zahraničí. Proč shánět bankomat a počítat? Proč se zdržovat výměnou bankovek a mincí? Když můžete místo toho pohodlně pomocí kryptoměn zaplatit kdekoliv na světě za služby i zboží. Alternativní měna také podporuje transakce, které by jinak nemusely vůbec proběhnout. Kryptoměna je tak budoucnost globální propojené ekonomiky

2. Přidaná hodnota pro obchodníky

Vše, co snižuje náklady, musí být z dlouhodobého hlediska úspěšné. A stejnou práci vykonávají i kryptoměny. Podle serveru Bussines.com přišli američtí obchodníci o 78 miliard dolarů na poplatcích za zpracování plateb kreditními kartami. Tyto náklady jsou ovšem u kryptoměn minimální, a tak se obchodníkům vyplatí (za předpokladu stabilizace cen) využívat právě tento způsob platby. To je hlavním důvodem, proč se stále více obchodníků a poskytovatelů služeb obrací právě ke kryptoměnám. Je to pokrok, který již nelze zastavit a pokud si dobře všímáte, už i u nás se k tomuto způsobu placení kloní čím dál více firem a institucí.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.