Zásady při investování do Bitcoinu

I když se v poslední době hodně mluví o propadu BTC, rozhodně to neznamená, že je za zenitem. Právě naopak. Doba dlouhodobého downtrendu je ideální příležitostí k nákupu Bitcoinu za příznivou cenu. Na co si však dát pozor?

1. Vyberte si spolehlivou směnárnu

K vlastnictví BTC vedou dvě hlavní cesty – nákup a těžba. Zatímco těžba je finančně i časově velmi náročný proces, koupě je rychlá a snadná. Získat BTC můžete prostřednictvím směnárny, transakcí na burze či ve speciálním bankomatu na kryptoměny. Obecně bankomaty nabízí nevýhodný kurz a bez zkušeností nedoporučujeme ani nákup na burze. Nejlepším řešením je tak směnárna. Než však nákup uskutečníte, pečlivě si vyberte takovou směnárnu, která nabízí nejenom vhodný aktuální kurz, ale je hlavně bezpečná a důvěryhodná.

2. Bezpečná peněženka

Elektronický peněženka je místem, kde můžete dlouhodobě uchovávat získané kryptoměny. Aby však byly v bezpečí, měla by disponovat důkladným zabezpečením a šifrováním. Při jejím zakládání si pečlivě poznamenejte hesla a jiné důležité údaje. A hlavní zásadou je – nikdy je nikomu nesdělujte!

Pravidel, jak minimalizovat možnost odcizení kryptoměny, existuje samozřejmě mnohem více. Pěkně to shrnuje článek z portálu Kryptomagazín.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.