Za strachem investorů stojí absence pojištění kryptoměnových firem

Malý počet investorů a obchodníků za poslední dobu stále způsobuje výkyvy ceny jednotlivých kryptoměn. Každý investor si je vědom, že kryptoměna je vysoce volatilní a záruku na zhodnocení investic nemůže mít nikdo. I tak však kryptoměnové firmy tvrdí, že původcem strachu investorů je nemožnost získání pojištění.

Potřebují více velkých hráčů

Princip krypto trhu je jednoduchý – čím větší poptávka, tím větší cena. Smutnou zprávou však je, že poptávka v roce 2018 rapidně klesla a investoři již kryptoměně nedůvěřují natolik, jako předtím. A právě tento fakt je důvodem pádů mnoha firem a projektů. Je vůbec nějaké řešení této situace? Zatímco jednotlivci se bojí, protože nechtějí přijít o své úspory, zamávat s trhem by mohlo vstoupení velkých institucionálních investorů.

Je pojištění reálné?

Většina institucionálně orientovaných krypto společností chce zaplatit za odpovídající pojištění a v mnoha případech je získání pojištění regulační nebo zákonnou povinností. Získání takového krytí je však téměř nemožné, navzdory snahám. Je jasné, že pojišťovny, které jsou zvyklé na klasické klienty, se trochu děsí pojistit kryptoměnovou firmu. Jedná se o velmi velké riziko a svou roli hraje i fakt, že na to nejspíše ani nejsou připravené. Dočkáme se toho v budoucnu? Nezbývá než se nechat překvapit. nemožnost získání pojištění.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.