Technologie budoucnosti – milionář se chystá v Nevadě postavit chytré město založené na blockchainu

Již dříve se řešila možnost, že by vznikla nová chytrá města, ve kterých všechny interakce budou založeny na blockchainu. Zatím to vždy byly jen utopické plány. Nyní se však zdá, že se stanou skutečností.

Nový druh města

Jeffry Berns, generální ředitel společnosti Blockchains se nechal slyšet, že hodlá v Nevadě vybudovat chytré město, které bude fungovat na technologii blockchainu. Na tyto účely dokonce zakoupit v tomto roce pozemek – 67.000 hektarů pouštní půdy v severní Nevadě. Stavět by se mělo začít nejpozději v roce 2019, ihned jakmile bude územní plán schválen.

Jak bude fungovat?

Sám Berns vyjádřil myšlenku, že město by mělo být živnou půdou pro nový druh podnikatelské a obytné komunity. Jehou součástí bude také vysoce zabezpečený high-tech park. Centrálním bodem tohoto města, jakožto i celého projektu, bude technologie blockchain, kterou představil Bitcoin. Ve městě by měly vzniknout obchodní čtvrti, výrobní studia, domy, školy a vše další potřebné. Podle společnosti Blockchain LLC se jedná o lepší způsob, jak lze žít.

Podpora zvenčí

Je zde také otázka, jak bude toto pokrokové město přijato. V tom už však místní úředníci mají vcelku jasno. Tento velký projekt totiž slibuje výrazný ekonomický rozvoj. I to je jeden z důvodů, proč byl samotným guvernérem Nevady Brianem Sandovalem vřele přijat. Možná tedy všichni budeme u zrodu zcela nové éry, do které lidstvo vstoupí.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.