Samsung podpořil rozvoj kryptoměn – nový model Galaxy S10 bude obsahovat kryptopeněženku!

Je skvělé vidět, že navzdory nepříznivé situaci na trhu, kryptoměny nestagnují, ale naopak si nacházejí cestu k dalším velkým firmám. Tentokrát upoutaly pozornost společnosti Samsung, která pracuje na tvorbě nové peněženky pro kryptoměny.

Vestavěná aplikace

S ohlášením nového modelu Samsungu – Galaxy S10, přichází i informace o nové peněžence pro digitální aktiva. Samotná aplikace bude mít dvě části. Tou první je klasická offline peněženka, která bude sloužit na úschovu privátních klíčů a samotných kryptoměn. Druhou částí je pak hot wallet, která bude sloužit jako bezpečné místo pro uschovávání kryptoměnových transakcí. Pokud v současnosti používáte Metamask nebo TrustWallet, máme pro vás dobrou zprávu. Samsung plánuje import těchto peněženek do jejich aplikace. Jestli se v budoucnu dočkáme i importu jiných peněženek, není známo.

Bezpečnost na prvním místě

Protože je aplikace teprve ve vývoji, není ještě jasné, jak se bude jmenovat ani jaké kryptoměny bude přesně podporovat. Předběžně se však hovoří o BTC, Ethereu a Bitcoin Cash. Na čem si však tvůrci dávají záležet, je maximální bezpečnost. Aplikace by měla být chráněna až 24 slovním systémem – nebude se tak lišit od podobných offline peněženek, u kterých se recovery phrase používá také. Samsung tak nebude mít žádnou možnost se k privátním datům uživatele nijak dostat. Naopak chce v otázce bezpečnosti zajít ještě dále. Spekuluje se o spojení scanu oční duhovky, otisku prstu a PINu.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.