Rok 2020 byl pro krypto skvělý. Co přijde dále?

Poslední rok byl pro kryptoměny opravdu skvělý. Bitcoin rostl, díky tomu rostla také tržní kapitalizace ostatních altcoinů. Bitcoin překonával historické hranice a nyní každý upírá zrak na nový rok. Bude pro kryptoměny také tak zajímavý, nebo již přinese útlum kryptotrhu?

Institucionální investice do kryptoměn

Toto byl krok, na který se čekalo poměrně dlouho. Slibovalo se od něj především příslib stability a rozvoje kryptoprůmyslu jako takového. Loni do světa kryptoměn přispěly společnosti jako Galaxy Digital, Grayscale, MicroStrategy a další. Podle dostupných informací v současné době drží instituce okolo 3,5-4,5 % všech Bitcoinů, které jsou v oběhu.

Co to znamená? Že se možná pomalu blíží doby, kdy budou Bitcoin, respektive trh, ovládat firmy. Zapojení firem ale vedlo mimo jiné také k tomu, že se určitým způsobem vyjasnil regulační a právní postoj ke kryptoměnám. Tato regulace vede mimo jiné k tomu, že již nevznikají (alespoň ne v takové míře) podvodné ICO projekty. Celkově ale toto vyjasnění přivedlo do kryptotrhu peníze velkých firem, které se této investice přestaly tolik bát.

Chceme kryptoměnu, zní od investorů

Možná si řeknete proč? Vždyť kryptoměna je nestabilní, proč ji investoři vyhledávají? Jde o to, že investoři nemají vložené všechny své peníze primárně v kryptoměnách. Tyto digitální mince slouží pouze jako část portfolia, která postupně pokrývají inflace, a co více, dokonce mohou i slušně vydělat.

Navíc, banky po celém světě začínají investovat do vývoje digitální měn, což jen posiluje celkovou důvěru v tento trh. Však v současné době se můžeme setkat například s digitálním čínským jüanem. Samozřejmě, že se zatím nechystá významná výměna hotovostních peněz, ale práce na blockchainových technologiích spojených s digitálními měnami dává kryptotrhu mnohem vyšší důvěryhodnost, než tomu bylo v minulých letech.

Co můžeme očekávat dále?

Nový rok je zde a my s napětím očekáváme, co se stane a kam bude kryptotrh směřovat. Zatím všechno nasvědčuje tomu, že kryptoměny porostou. Zájem o investice do nich bude větší nejen ze stran soukromých investorů, ale také ze stran institucí, fondů a podobných společností. Státy navíc pokukují po digitálních měnách. To celé může vyústit v obrovský kryptoboom, který může v roce 2021 a následujících letech nastat.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.