Prognóza BTC je nejasná – proč se však stále vyplatí?

Po několika týdnech klesajícího trendu se Bitcoinu podařil malý nárůst a drží se nad hladinou 6500 USD. Tato hodnota je všeobecně uznávaný strop nákupu a většina zkušených obchodníků v této cenové relaci kryptoměny nakupuje ve velkém. Několik kryptocelebrit se vyjádřilo ve smyslu, že nákup v rozmezí hodnoty 6000 – 7000 USD je lukrativní. Má tak smysl dále nakupovat? A dá se očekávat, že brzy Bitcoin vystřelí opět nahoru?

Analýza hovoří jasně

Mnoho obchodníků vyděsil nedávný propad na 6300 USD. Ten však netrval dlouho a byl poté označen za Barta patterna. (Rychlé vystoupání ceny s následným velkým propadem – nepřirozené pohyby kurzů u kryptoměn.) V současnosti se však Bitcoin drží a je možné, že v následujících dnech půjde nahoru. Technické analýzy však ukazují, že i když je zde možnost navýšení hodnoty nad aktuálních 6500 USD, nic drastického nás pravděpodobně nečeká. Do konce roku by BTC měl vykazova spíše útlum. Jak to však ve skutečnosti bude, si musíme počkat. Mnoho pozornosti se nyní zaměřilo na Tether, který během krátké chvilky dosáhl úplného dna a velké procento obchodníků se shoduje na tom, že je velmi obtížné teď cokoliv předpovídat.

Buďte obezřetní

I když obecně platí, že nakupovat BTC v době propadu je nejlepší možností, pamatujte, že to může být běh na dlouhou trať. I přes své občasné výkyvy se totiž stále drží v klesajícím trendu, trading tak může být rizikem. Obchodujte zodpovědně!

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.