Pohřbí rok 2018 některé kryptoměny?

Letošní rok nebyl pro vývoj značné spousty kryptoměn žádná hitparáda. Ve ztrátách však není jenom Bitcoin, který toho v průběhu roku 2018 opravdu moc nepředvedl, ale také další řada jiných virutálních měn. I když historie ukázala, že koncem roku hodnota kryptoměn vždy mírně stoupá, je velmi pravděpodobné, že v tomto případě již žádný velký skok nenastane. Které kryptoměny dopadly nejhůře?

Vývoj kryptoměn

Je více než jasné, že rok 2018 nebyl pro kryptoměny nijak lichotivý. Zejména potom Bitcoin byl pro mnoho investorů velkým zklamáním. Jak je možné, že se stále pohybuje v klesajícím trendu? Do jisté míry za to mohou forky Bitcoinu. Hype okolo nich byl veliký, mohl tedy odvést pozornost od BTC samotného. Faktem však zůstává, že žádnému z nich se moc dlouho nedařilo. Bitcoin Private klesl z původní hodnoty 77,15 USD na 2,47 USD a Bitcoin Diamond z počátečních 59,44 USD na 1,69 USD. Zdaleka to však nejsou největší propadáky roku! Na první místo se totiž vyšplhal ZCL, o kterém bylo slyšet v první polovině roku. Na burzách je potom cena tohoto coinu pohybovala okolo 235 USD, přičemž momentální hodnota spadla na 3,2 USD. To je 99% ztráta.

Přijde změna?

Každého, kdo investoval letošní rok do kryptoměn, jistě trápí otázka, zda se ještě trh dokáže vzpamatovat. U altcoinů to záleží především na podpoře komunity a péči vývojářů. Bitcoin je však na kryptotrhu stálicí. I když je rok 2018 na vlně downtrendu, ještě se nestalo, že by se BTC nedokázal vzpamatovat. Investujte tak, dokud je jeho hodnota nízká!

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.