Podvodná aktualizace Adobe Flash vám do počítače naistaluje Mining Malware!

Hackeři opět přišli s novým způsobem, jak do počítače nasadit malware. Zatímco většina falešných aktualizací s logem společnosti Adobe byly velmi rychle odhaleny a odstraněny, nová kampaň hackerů používala zcela nová triky. Útočníci tak tajně těžili kryptoměnu na systémech Windows napadených uživatelů.

K nerozeznání od oficiální aktualizace

Napadená aktualizace se chová zcela nenápadně a plně se schovává pod značku Adobe. Nejprve vám vyběhne oznámení od oficiálního instalátoru Adobe a poté stačí odsouhlasit nainstalování nejnovější verze tohoto programu. Počítač napadený tímto malwerem potom na pozadí těží kryptoměnu, zatímco uživatel o tom nemá nejmenší ponětí.

Jak se bránit?

Tato falešná aktualizace je v oběhu již od srpna a Adobe o ni ví. V tiskové zprávě to uvedl Brad Duncan, který pracuje ve společnosti, co se zabývá nebezpečím na internetu. Lze si povšimnou, že i když se aktualizace v systému Windows tváří jako oficiální nástroj od Adobe, webové servery, ze kterých čerpá, nejsou založeny na jejich cloudových platformách. Varováním je také signál o spuštění stažených souborů v počítači. Jak se bránit? V žádném případě nevstupujte na nezabezpečené stránky, nestahujte žádné podezřelé programy a pokud se riziku stažení mining malweru chcete vyvarovat zcela, nenavštěvujte stránky, které vyžadují spuštění Adobe Flash. Také pravidelně kontrolujte počítač pomocí antivirových programů či speciálních programů pro odhalení malware.