Podvodná aktualizace Adobe Flash vám do počítače naistaluje Mining Malware!

Hackeři opět přišli s novým způsobem, jak do počítače nasadit malware. Zatímco většina falešných aktualizací s logem společnosti Adobe byly velmi rychle odhaleny a odstraněny, nová kampaň hackerů používala zcela nová triky. Útočníci tak tajně těžili kryptoměnu na systémech Windows napadených uživatelů.

K nerozeznání od oficiální aktualizace

Napadená aktualizace se chová zcela nenápadně a plně se schovává pod značku Adobe. Nejprve vám vyběhne oznámení od oficiálního instalátoru Adobe a poté stačí odsouhlasit nainstalování nejnovější verze tohoto programu. Počítač napadený tímto malwerem potom na pozadí těží kryptoměnu, zatímco uživatel o tom nemá nejmenší ponětí.

Jak se bránit?

Tato falešná aktualizace je v oběhu již od srpna a Adobe o ni ví. V tiskové zprávě to uvedl Brad Duncan, který pracuje ve společnosti, co se zabývá nebezpečím na internetu. Lze si povšimnou, že i když se aktualizace v systému Windows tváří jako oficiální nástroj od Adobe, webové servery, ze kterých čerpá, nejsou založeny na jejich cloudových platformách. Varováním je také signál o spuštění stažených souborů v počítači. Jak se bránit? V žádném případě nevstupujte na nezabezpečené stránky, nestahujte žádné podezřelé programy a pokud se riziku stažení mining malweru chcete vyvarovat zcela, nenavštěvujte stránky, které vyžadují spuštění Adobe Flash. Také pravidelně kontrolujte počítač pomocí antivirových programů či speciálních programů pro odhalení malware.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.