Obrovský skok LTC – objevila se nová velryba?

Nový rekord má na svědomí velryba, která během jednoho dne na blockchainu poslala coiny v sumě, která převyšuje 1,1 miliardy dolarů. Jedná se opravdu o velkou senzaci a skok LTC na kryptotrhu směrem vzhůru. Velryba teď drží coiny, které jsou v hodnotě více než 60% celkové kapitalizace této alternativní měny.

O co se jedná?

Pokud jste se ještě nesetkali s termínem „velryba“, značí to osobu nebo skupinu lidí, kteří do určité kryptoměny investují horentní sumy. Je velmi pravděpodobné, že jednotlivé velryby se mezi sebou znají či se dokonce na uskutečněných transakcích domlouvají. Ostatní potom jen zírají, co to ve vodách kryptoměn udělalo za změny. Takovéto manipulace s kryptoměnami jsou přitom docela běžné. Když však vezmeme v úvahu momentální výši investice velry04by do LTC, v síti se vytvořilo nové historické maximum transakčního volume.

Spekulace ohledně identity

Na tuto událost upozornila nejprve stránka Litecoin.com na svém Twitteru a posléze ji sdílel zakladatel Litecoinu Charlie Lee. Vyskytlo se mnoho spekulací, kdo za tímto obrovským obnosem může stát. Nejčastěji je zmiňovaná peněženka konkrétních burz nebo společnosti, které se v budoucnu chystají kryptoměnám otevřít své dveře. Mezi takové patří i nově chystaná burza Bakkt či společnost Fidelity. Nyní se jen čeká, zda tyto transakce nějakým zásadním způsobem ovlivní cenu Litecoinu na burze.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.