Nvidia se potýká s problémy – může za to rapidní pokles minerů?

Rok 2018 byl kritický nejenom pro kryptoměnový trh, ale také pro mnoho firem. Jednou z nich je i Nvidia, která zaznamenala v posledním čtvrtetí masivní výprodej svých akcií. Co za tímto obrovským propadem stojí?

Ziskovost těžby je nulová

Zatímco rok 2016 byl doslova boom pro krypto průmysl, začínalo se těžit ve velkém a Nvidia zažívala zlaté časy, rok 2018 přinesl pouze propad a nejisté vyhlídky. Společnost sama uvedla, že za problémy může růst poptávky po grafických procesorech. Ty se přitom nejvíce využívají pro umělou inteligenci nebo právě na poli krypto průmyslu. Koncem roku 2018 však bylo zcela zřejmé, že prodej GPU pro mining kryptoměn úplně vymizel. Může za to zejména fakt, že investice do těžebního zařízení se pohybuje v rámci statisíců, ovšem momentální ziskovost těžby je téměř nulová. Těžit jako jednotlivec se příliš nevyplatilo ani dříve, nyní však těžební zařízení prodávají i velké těžební společnosti. V Číně se hardware rozprodává dokonce na kila.

Co se bude dít dál?

Vzhledem k tomu, že i velké těžební společnosti nevidí v miningu žádný potenciál, je jasné, že v dohledné době nemůžeme v této oblasti čekat žádné zázraky. Raději se soustřeďte na obchodování či dlouhodobé držení kryptoměny. V roce 2019 se totiž na kryptotrhu očekává mnoho novinek, je tedy se na co těšit.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.