Můžete zbohatnout pomocí kryptoměn?

Investování do kryptoměn je sice moderní způsob, jak rychle přijít k penězům, má to však svá úskalí. Zvláště pokud uvážíme, jak je tato měna volatilní a navzdory pokročilým analýzám nikdo neví, jak si budou kryptoměny za pár let stát a zda tu ještě vůbec budou. Je to riziko – ale to je každá investice. Když se však na trhu kryptoměn naučíte pohybovat, vaše šance na zbohatnutí mohou být vysoké.

Dlouhodobé držení alias hodl

Jeden ze způsobů, jak s kryptoměnami nakládat, je dlouhodobé držení kryptoměn. Celý princip spočívá jednoduše v levném nakoupení a čekání do doby, kdy se vyplatí prodat. Člověk se však musí naučit žít s rizikem, že o své investice přijde. A nejenom to. V době, kdy kolísá trh, je velmi obtížné udržet emoce na uzdě. Sledovat, jak hodnota kryptoměn na grafech klesá, je zcela jistě nepříjemná. Správný obchodník však ví, že po prudkém propadu obvykle následuje rychlý vzestup a nejhorší chybou, které se dopouštějí zejména začátečníci, je v poklesu ceny kryptoměnu prodat.

Jak se nedopustit chyb?

V první řadě je důležité investovat pouze peníze, které si reálně můžete dovolit ztratit. Rozhodně není moudré se pouštět do kryptoměn z peněz, které potřebujete k zajištění sebe sama či vaší rodiny. Další důležitá věc je nenechat se strhnout proudem. Je jasné, že mnoho lidí se nechává ovlivnit momentálními trendy a chybí jim jakýsi odstup. Nejlépe to jde vidět v případech, kdy posílí coin a lidé se ihned vrhají do koupě a obchodování. Když coin potom padne dolů, okamžitě se vzdávají. Je však potřeba si uvědomit, že jít se stádem ještě nikdy nikomu k bohatství nepomohlo. Pokud si přejete jít jinou cestou, vzdělávejte se.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.