Migrace serverů Bitfinexu a Ethfinexu. Bude mít dopady i na BTC?

Nezřídka se stává, že i malé události na kryptoměnových burzách mají velký dopad na hodnotu stálic jako je Bitcoin či ostatní větší altcoiny. Je velmi pravděpodobné, že tato situace nastane i při migraci dat Bitfinexu a Ethfinexu.

Kdy se tak stane?

Trh kryptoměn je nestálý a o nepředvídané události zde není nouze. Rozporuplné reakce tak vyvolává zpráva, která hovoří o odstávce serverů , které vlastní firma Ifinex. Stane se tak 7. ledna 2019 a přerušení je plánováno v rozmezí 3 – 7 hodin. Společnost oznámila, že přechází z cloudu AWS na zcela nové datové centrum s dedikovanými servery. Počítá se s obchodováním s velkými objemy. Hlavním zlepšením by měla být mnohem vyšší rychlost, ale také důraznější a pokročilejší zabezpečení. Švýcarské datové centrum se tak zdá pro tuto funkci ideální.

Co tato změna přinese?

Nedostupné servery znamenají přerušení přístupu k účtu na několik hodin. Přitom Bitfinex je jednou z největších kryptoměnových směnáren. Podle statistik se průměrný denní objem odhaduje na 372 milionů dolarů denně. Obchodníci tak musí počkat, než se datové servery přesunou. Je velmi pravděpodobné, že v této časové mezeře se vyskytnou velké cenové manipulace. Tato skutečnost je známá i z minulosti, kdy se žádný výpadek či plánovaná odestávka neobešla bez cenových skoků kryptoměny.

Pokud tak uvidíte nezvyklé výkyvy, nepanikařte.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.