Kryptotrh se nadále propadá – co ještě můžeme do konce roku očekávat? Jaké jsou reakce obchodníků?

Pokud jste doufali, že ceny coinů před koncem roku narostou, jako jsme na to byli zvyklí, letos nás to rozhodně nečeká. Právě naopak. Celou komunitu zasáhly nedávné zprávy o velkém propadu Bitcoinu a dalších coinů. Jaké budou důsledky?

Dosáhli jsme dna?

S koncem roku obchodníky ve velkém opouští optimismus. Už nyní je jasné, že se žádného zázračného boomu na kryptotrhu nedočkáme. I když si Bitcoin sáhl až na 4000 USD, rozhodně to neznamená, že se propad zastavil. Mnoho traderů naopak prorokuje, že půjde ještě mnohem níže. Pokud si však Bitcoin udrží alespoň hladinu 4300 USD, lze předpokládat, že bude později následovat prudký růst. Na ten si však možná počkáme až po novém roce. Nezapomínejme také na to, že v průběhu roku 2019 mají vstoupit na území kryptoměn velcí hráči a je také oznámen vznik nových burz. Máme se tedy určitě ještě na co těšit.

Vyplatí se nakupovat?

Jestliže dlouhodobě hodlujete, určitě se svých úspor nevzdávejte. Neoplatí se podléhat momentální panice a prodávat zrovna teď, když Bitcoin dosáhl dna. Co tedy můžete dělat? Spolehněte se na vlastní technickou analýzu, vypracujte si plán a držte se ho. Vstup na pole kryptoměn je momentálně sice rizikový, ale stále se ještě vyplatí! Bitcoin má pořád velký potenciál a je více než jasné, že po tomto masivním pádu se do obchodování zapojí mnohem více lidí. Cena pro nákup je totiž více než příznivá.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.