Kryptoměny mohou nabídnout mnohem více než jen moderní způsob investování

Nikdo na světě nemůže přesně předpovědět budoucnost BTC a ostatních kryptoměn. Existují samozřejmě studie a předpovědi, že by reálně mohly nahradit měnu tak, jak ji známe dnes, ale stejně tak se může stát i opak. Kryptoměny však nepřinesly jen revoluční způsob investování, ale také zcela novou technologii, kterou se zabývají mnohé společnosti po celém světě.

Vliv bitcoinu

Pokud se někde skloňují slova jako „rychlé zbohatnutí“, je jasné, že to přiláká pozornost mnoha lidí. To přesně se také stalo v případě bitcoinu. Doba, kdy o něm věděla jen hrstka lidí, je dávno pryč a koncem minulého roku spustil mánii i v České Republice. Tisíce lidí se rozhodli pro jeho těžbu či nákup. I když zájem o něj značně poklesl, díky jeho stále klesajícímu trendu, byl to neuvěřitelný boom. Bitcoin se tak stal dalším držitelem hodnoty a získal si své místo v povědomí široké veřejnosti.

Reakce bank

I když se předpokládalo, že banky se budou k bitcoinové revoluci stavět negativně, naštěstí u mnoha z nich nastal pravý opak. Některé banky dokonce testují využití kryptoměn v této oblasti a dosahují skvělých výsledků. Blockchain je totiž velkým technologickým přínosem, a to nejenom co se týče jeho zabezpečení. Vznikají studie, které předpokládají, že se blockchain uplatní i v dalších oblastech a bude představovat usnadnění každodenního života. Jak však dokáží využít jeho potenciál v praxi, se dozvíme až v budoucnu.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.