Jste noví ve světě kryptoměn? Jakým chybám je dobré se vyhnout?

Jako nováčci si možná kladete otázku, zda už není na investici do kryptoměn pozdě. Určitě vás neminuly zprávy o lidech, kteří Bitcoin koupili v době, kdy stál jen pár dolarů a nyní se topí v penězích. Je tedy rozumné investovat ještě teď? Ano, určitě má. Vždyť ani pár let zpět nikdo nevěděl, jak se to s Bitcoinem bude mít do budoucna. Pokud se tedy rozhodnete do světa kryptoměn vstoupit, na co je dobré si dávat pozor?

1. Vzdělávejte se

U každé investice platí, že byste o ní měli vědět dostatek informací. A to ať už plánujete nechat kryptoměnu ležet v peněžence, dokud se nezhodnotí, nebo chcete aktivně obchodovat na burzách. Sledujte trendy, kurzy, nastudujte si alespoň základy obchodování – třeba zjistíte, že na kryptoměnách můžete vydělat i mnohem více.

2. Investujte jen to, co máte

Zcela jasná a nejdůležitější zásada. Investujte vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit reálně ztratit. Pokud je to možné, zkuste si své investice rozložit. Minimalizujete tak případné ztráty.

3. Pozor na bezpečnost

Před přihlášením na jakoukoliv stránku se ubezpečte, že jste tam, kde chcete být. Hesla na vašich účtech by měla být silná, aby se předešlo hacknutí. A samozřejmě – nikomu je nesdělujte. Nakoupenou kryptoměnu držte v zabezpečené peněžence.

4. Obchodujte s chladnou hlavou

Nenechte se strhnout emocemi. Když kurz klesá dolů, je někdy těžké vydržet ten tlak. Pokud ale podlehnete obavám, můžete více ztratit než získat.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.