Je rok 2018 opravdu pro BTC tak ztrátový?

Je pravdou, že prozatím se Bitcoin v tomto roce příliš nepředvedl. Po raketovém vzestupu koncem minulého roku pomalu klesá a v současnosti se drží u hranice 6200 USD. Přesto však není na místě víru v kryptoměny ztrácet. Je to totiž vysoce proměnlivá měna a lze očekávat její opětovný vzestup.

Ztrátových let je více

V minulosti se již několikrát stalo, že se Bitcoin hluboce propadl. Naposledy utržil větší ztráty v roce 2014, kdy klesl o celých 58%. Předcházel tomu přelomový rok 2013, kdy se BTC zhodnotil o 5500%. Bylo tedy nasnadě očekávat, že další rok nebude tak hojný. Vyšplhal se zpět až koncem minulého roku, kdy se do nákupu a těžby pustilo mnoho nových lidí a začalo se o něm více mluvit i prostřednictvím médií.

Ke konci roku se zvyšuje kurz

Obecně se tedy dá říci, že pokud je jeden rok BTC ziskový, další bude ztrátový. Existuje několik statistik, podle kterých by se měl držet tento rok na ústupu v číslech, jaké nyní prokazuje. CoinDesk dokonce předpovídá, že masivního nárůstu ceny se dočkáme až v roce 2020. I když se tak nyní BTC ukazuje v nelichotivých číslech, pokud srovnáme veškeré údaje, které máme k dispozici, Bitcoin stále dokázal za dva roky navýšit svou cenu až 5x. Momentální nízké kurzy však stále nahrávají do kapsy všem, kteří mají nyní šanci Bitcoin nakoupit levněji. Pokud máme také vycházet z minulých let, největší nárůst ceny BTC zaznamenává vždy ke konci roku. Nepropásněte tak svoji šanci!

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.