Internetem koluje nový těžební malware – jste dostatečně chráněni?

Společnost McAfee Labs informovala o nálezu nového malwaru, který využívá výkon počítačů k neautorizované těžbě kryptoměn od nic netušících uživatelů. Program nese název WebCobra a jeho domovinou je Rusko.

Maskuje se dokonale

Tento chytrý malware si můžete stáhnout do počítače, aniž byste si toho vůbec všimli. Maskuje se za jiné programy. Zejména potom, jestli stahujete jakékoliv cracknuté soubory. Oproti jiným minerům, se kterými se už mnoho uživatelů setkalo, je WebCobra zcela nenápadná. Není tak jednoduchý a primitivní jako jeho předchůdci, kteří dokázali z počítače v pár sekundách udělat hořící pec s prudce roztočenými větráky. Malware totiž nevyužívá celý výkon, ale jen jeho část. Pokud jste tak běžný uživatel, většinou nemáte šanci poznat, že byl váš počítač napaden. Může se to sice projevit na mírném zpomalení, to je ale vše – Cobra opatrně využívá váš počítač, ale nic nejde poznat.

Zkontrolujte počítač

Tak jako se stále zvyšuje zájem o kryptoměny, tak se stále nachází dostatečný počet lidí, kteří na to chtějí jít oklikou. Jak ale bezpečně poznat, že jste jejich obětí? Je alarmující, že případů infekce tímto typem programů se v roce 2018 doslova roztrhl pytel! Jejich nárůst se vyšplhal o 500 %. Kontrolujte tedy pravidelně počítač, zda není zpomalený či nadměrně netopí. Určitě se vyplatí celý systém projet antivirem a programem na odhalování malwaru.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.