Hodnocení kryptoburz v oblasti zabezpečení je alarmující. Jsou vaše úspory v bezpečí?

Společnost ICORating se rozhodla uskutečnit rozsáhlý průzkum, který mapuje kryptoburzy a jejich postoj k zabezpečení. Výsledky jsou děsivé. Téměř polovina z nich je vůči útokům hackerů zcela bezbranná!

V čem tkví problém?

Každá burza v oblasti kryptoměn by měla svým klientům poskytnout bezpečí a důvěru. Pokud tak neučiní, riskují digitální aktiva svých klientů a také je samotné. Hlavní chybou většiny testovaných burz bylo nedostatečné zabezpečení již při zakládání účtu. Bezpečné heslo by mělo být alespoň osm znaků dlouhé a mělo by se skládat z velkých a malých písmen, číslic a nealfanumerických znaků. Těmto zásadám však mnoho burz nedostává a svým uživatelům povolují nedostatečná hesla. Další chybou je absence dvojfázového ověření či dokonce možnost založení účtu bez jakéholiv autentifikace. Proto pokud si zakládáte účet kdekoliv, kde máte uložené svoje aktiva, dbejte na silná hesla a zajímejte se, jak má daná burza nastavená bezpečnostní opatření. Jen tak se můžete vyvarovat budoucí možné ztráty.

Zpracování dat

Další závažnou chybou, které se mnohé kryptoburzy dopustily, bylo zpracování dat na serverech. Je alarmující, kolik z nich se potýkalo s chybami v CSS a JavaScript. Chyby v kódech přitom mohou způsobit nesprávné fungování systémů a v krajním případě ke ztrátě dat. V drtivé většině také burzám chyběl protokol, který chrání před DNS útoky. Tímto bodem prošlo jen 10% z testovaných burz. Udělejte si tedy průzkum, než někomu svěříte svá digitální aktiva.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.