Držet nebo obchodovat s BTC?

Poslední měsíce nebyly ke kryptoměnám příliš vstřícné. Většina klesla o více než 50%, v případě Bitcoinu je to 70%. Po obrovském boomu koncem minulého roku, kdy se do kryptoinvestic pustilo velké množství lidí, to mnoho z nich vzdalo. Je to však škoda. Proč?

Jde to i s klesajícím trendem

Kryptoměna je vysoce volatilní a s každým klesáním se mnoho začínajících obchodníků vyděsí a prodává. Tohle je však jistou cestou k neúspěchu a velkým finančním ztrátám. I v klesajícím trhu lze totiž vydělávat. Pro držitele dlouhodobých investic je to snadná strategie – nakoupit levně, prodat draho. I když tedy BTC klesá stále dolů, svých investic se nezbavujte. Bitcoin již několikrát v historii klesl k děsivým číslům, avšak vždy se dokázal znovu vyšplhat nahoru. Není pochyb o tom, že to zvládne i tentokrát. Stačí si počkat na otočení trendu. Pokud tedy propadáte depresím z toho, že se investicím nedaří, nepanikařte a jednoduše čekejte.

Pokud chcete obchodovat

V první řadě je důležité vědět, že bez znalosti tradingu, základních strategií a důkladné analýzy se nevyplatí na burzu vstupovat. Než tedy začnete realizovat vaše ideje, musíte se naučit v první řadě obchodovat. Jedna věc je totiž nakoupit BTC a čekat na zhodnocení a druhá aktivně realizovat obchody. Úspěšní totiž budete jen v případě, že víte, co děláte. Kryptoměny nabízejí jedinečnou šanci získat finanční nezávislost, je jen na vás, jak ji uchopíte.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.