Dodgecoin vystoupal a zase rychle spadl

Dodgecoin zaznamenal velmi rychlý nárust o 90 % své hodnoty. Jak rychle se dostal nahoru, stejně tak rychle klesl dolů. Proč byly tyto šílené pohyby a kdo za tím vším stojí? A co že se vlastně stalo?

Enormní pumpa

Dodgecoin si připsal za několik málo hodin přes 90 % své hodnoty. Částečně je za to odpovědná komunita z Redditu WallStreetBets. Tato komunita toužila po tom, začít longovat pozice Wall Streetu na akciích GameStopu. To se povedlo a akcie měly navýšení o více něž 880 % během jediného týdne. Kolem těchto akcií se pak strhlo poměrně velké drama, při kterém došlo k miliardovým ztrátám, to ale není pro článek až tak podstatné.

Komunita se rozhodla zaměřit se na kryptoměnu a vybrala si proto z různých důvodů Dodgecoin. Ten vzrostl během dvou hodin o více jak 80 %. Růst navíc nabral na obrátkách, protože se zdá, že se na tuto vlnu chytlo také několik velryb, které se chtěli zavčas účastnit enormního růstu ceny Dodgecoin. Očekávalo se, co na to Elon Musk, který se podílel na růstu akcií WSB. Ani tentokrát nezahálel a Dodgecoin podpořil.

Velký sešup

Bylo jasné, že Dodgecoin nedokáže udržet vydobyté pozice, a nutně musí přijít pád. Ten přišel opravdu zanedlouho. Prakticky se jedná o kryptoměnu, která byla založena jako recese. Přesto ale u ní můžeme historicky vidět vzestupy i pády. Vzestup Dodgecoinu, za kterým stojí také zmiňovaný Elon Musk, nebyl nijak dlouhodobý.

Problém nastal především proto, že některé obchodní aplikace dočasně pozastavily obchodování s touto kryptoměnou. To ale vyvolalo masivní prodeje na jiných platformách, což opět vedlo k brutálnímu snížení celkové ceny Dodgecoinu.

Nekupovat „shitcoiny“

Dodgecoin je od začátku prezentován jako recesní kryptoměna. Takovým kryptoměnám se obecně říká shitcoiny a na portfoliu investorů, kteří to myslí vážně, by taková digitální mince neměla co pohledávat. Konec konců o tom, jak snadno se dá taková kryptoměna ovlivnit jsme se přesvědčili v těchto dnech.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.