Dlouhodobé hodlování kryptoměn – psychika je důležitá. Nepodléhejte emocím!

Každá investice je rizikem, proto než se vydáte cestou dlouhobého hodlera, je důležité mít vše pečlivě srovnané v hlavě. Asi nejzásadnější je investovat pouze to, co opravdu máte a nebude vás příliš bolet, když to ztratíte. I při nejvíc promyšleném plánu totiž není stoprocentní, že opravdu vyděláte – a zvláště to pak platí při tak volatilní investici jakou kryptoměna bezpochyby je.

Nepanikařit

Mnoho lidí, co do kryptoměn investovali, sklízí nyní zasloužené ovoce v podobě velkých výdělků. Ty ovšem nepřišli jen tak sami. Je důležité mít jasně nastavenou strategii a té se držet. Asi nejzásadnější je nedělat žádná ukvapená rozhodnutí. Je jasné, že když uvidíte kryptoměnu, jak rapidně klesá, na duchu vás to nepotěší. Řešením však není jít a se ztrátou se investice zbavit. Každý ostřílený obchodník totiž ví, že doba, kdy kryptoměna klesá, není dobou prodeje ale nákupu. Dokážete ustát psychický tlak? Nezhroutíte se při prvním náznaku, že plány nejdou podle vašich představ? Potom máte našlápnuto ke správné cestě dlouhodobého hodlera.

Ustát dobu přízně

Jinou situací je, pokud očekáváte výrazný pokles, avšak krypoměna prudce vystřelí nahoru. Tehdy může nastoupit psychický tlak v podobě strachu, že výš již kurz nepůjde, a pokud hned neprodáte, tak na tom určitě proděláte. Opět je to však podléhání momentálním emocím, které se zpravidla nevyplácí. Pokud máte pocit, že původní plán je nutno přepracovat díky nepředvídatelnosti trhu, udělejte to. Avšak s čistou hlavou a odstupem.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.