Co s kryptoměnami po nákupu?

Kryptoměny jsou populárním investičním nástrojem napříč kontinenty. Jedná se o vysoce volatilní měnu, která nabízí velké zhodnocení. Co s ní však dělat po nákupu? Máte dvě možnosti.

1. Dlouhodobé držení

Prvním způsobem je nákup a držení. Jde o to, nakoupit kryptoměnu za co nejnižší cenu (v době, kdy její hodnota klesá) a prodat ji, až kurz výrazně stoupne nahoru. Kromě asi nejznámějšího Bitcoinu můžete nakupovat i altcoiny – Ripple, Ethereum apod. Držení kryptoměny je pohodlnější způsob – stačí jen nakoupit a uložit ve své peněžence. Počítejte však s tím, že kryptoměny nebudou jen stoupat, ale také klesat. Je tedy potřeba ustát případný strach. Vždy investujte jen tolik, kolik si můžete dovolit případně ztratit.

2. Trading

Trading je pro ty, co mají základní povědomí o obchodování, nebojí se riskovat na burze, ovládají alespoň základní strategii a mají čas na vyhodnocování analýz. Když přihlédneme k tomu, že každá investice je tak trochu riskantní, v případě, že jste šikovní, trading je velmi dobrý nástroj na zhodnocení kryptoměn.

Pokud byste se rádi vzdělali a začali s kryptoměnami obchodovat, existují kurzy či tematicky zaměřené weby a diskuzní fóra. Velmi dobrý návod, jak začít ve světě kryptoměn je zde: https://trading11.com/navod-ako-zacat-obchodovat-s-kryptomenami/

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.