Chystá se rebound Bitcoinu? Na scéně se objevil významný investor!

Podle statistik vyplývá, že bitcoin ztratil v roce 2018 více než 70% ze své hodnoty. Díky vysoké volatilnosti bitcoinu sice nelze přesně říci, jak se bude situace v budoucnu vyvíjet, avšak nedávné prognózy byly více než příznivé. Nyní se však do celé záležitosti vložil nový investor. Co z toho pro kryptotrh vyplývá?

Hlásí se ztráty

Bitcoin byl jednou z nejlepších kryptoměn na současném globálním trhu. Rok 2018 však BTC příliš nepřeje. Od obrovské pumpy, která se odehrála koncem minulého roku, se příliš nepředvedl a nadále předvádí klesající trend. Mnoho velkých investorů, kteří nakoupili BTC, již trh opustili s velkými ztrátami, zatímco zbytek s trpělivostí čeká, co se bude dít dál. Zpomalení regulace, nízká míra nákupů a příchod technologicky vyspělých konkurenčních aktiv přispívají k tomu, že se lidé přiklánějí spíše k investování do altcoinů. Je reálné, že bitcoin opustí svou hranici kolem 6000 USD a opět se jeho hodnota prudce zvedne, jako jsme tomu byli svědky v minulém roce?

Prominentní investor

V pozitivní obrat věří Tom Lee, který je spoluzakladatel společnosti Fundstrat. V interview pro agenturu Bloomberg deklaroval, že stále vidí potenciál bitcoinu v podobě různých katalyzátorů, které by jeho hodnotu mohly do konce roku zvýšit. Roste také řada investičních bank, které se snaží propagovat Bitcoin. Jak to tedy to budoucna s BTC bude, ukáže jenom čas.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.