Budoucnost kryptoměn se rýsuje! Britský úřad s nimi počítá.

Není tomu tak dávno, co propukly vášnivé debaty o tom, kam bude trh s kryptoměnami směřovat a zda tato měna najde své uplatnění v běžném životě. A nyní to začíná vypadat, že státy se zařazením kryptoměny jako běžného platidla začínají souhlasit a na tuto variantu se připravovat. Jednou ze zemí je i Velká Británie. Tamnější úřad pro kontrolu finančních trhů oznámil záměr definovat svoji politiku v oblasti kryptoměn.

Nutná regulace?

Narůstá čím dál více společností, které nabízejí trading kryptoměn a aktivně se t20ím zabývají. Británie je tak nucena na tuto skutečnost reagovat a vyjadřuje přání veškeré kryptoburzy regulovat. V současnosti totiž kryptoburzy, které pouze směňují za fiat či přímo umožňují kryptoměnu používat jako platební prostředek, nespadají pod regulační zákony Británie. To se však má do konce roku změnit. Již dříve se finanční úřad vyjádřil pozitivně o firmách, které nabízí obchodování s kryptoměnami a pravděpodobně tento krok má vést k jejich ještě většímu rozmachu. Pozitivní je také zpráva, že chtějí prozkoumat dopady blockchainu na veškeré finanční instituce. Blockchain je totiž unikátní technologií, která by mohla finančnictví zásadně inovovat s ohledem na bezpečnost.

Zájem o kryptoměny nadále narůstá a je tak potřeba tento obor začít aktivně řešit. Zda si z Británie vezmou příklad i další státy, to ukáže jen čas.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.