Budeme kryptoměnou platit přes WhatsApp?

Server Bloomberg informoval, že Facebook údajně vyvíjí kryptoměnu, která by měla sloužit pro převody v oblíbené aplikaci WhatsApp. Zkušební provoz bude probíhat na indickém trhu.

Nová kryptoměna?

WhatsApp je známá a populární platforma pro zasílání zpráv a souborů, která spadá pod vlastnictví Facebooku. Zanedlouho by ji měla obohatit zcela nová kryptoměna, která bude vázaná na americký dolar. Diskutuje se o stable coinu, který bude v poměru 1 : 1 – což znamená, že za jeden dolar obdržíte 1 coin. Tím se má minimalizovat cenová volatilita. Celý proces vývoje je však teprve v úplném začátku. Podle mnohých vizionářů, byl tento krok jen otázkou času. Facebook je totiž nejoblíbenější platforma, která sdružuje více než 2,5 miliardy uživatelů napříč celým světem. Jeho roční příjmy se pohybují kolem 40 miliard dolarů, není tedy divu, že se pustil do vývoje kryptoměny. Pozitivní dopad se očekává i vzhledem ke klasickému kryptoměnovému trhu. Implementace stablecoinu do tak masově rozšířené sítě naučí i běžné uživatele platit za pomocí kryptoměny. Rozšíří se tak povědomí o kryptoměnách a rozpustí předsudky, které je provázejí již od samého začátku.

Proslýchá se také, že Facebook pracuje na projektu finančních služeb na bázi blockchainu. Společnost má dokonce na blockchanové iniciativy samostatný tým. Nechme se tedy překvapit s jakými novinkami nakonec společnost Facebook ještě přijde.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.