BTC – jsme svědkem velryby?

Stokrát opakované pravidlo, že při propadu hodnoty kryptoměn se má nakupovat a rozhodně ne prodávat, začíná být vidět. Zvláště to pak platí u BTC. Za poslední měsíc se nakoupilo 133 000 Bitcoinů.

Velryba?

Pokud nejste ve světě kryptoměn příliš zběhlí, možná si říkáte, co termín „velryba“ znamená. V podstatě se jedná o velké hráče, kteří vlastní ohromné množství dané kryptoměny. V tomto případě BTC. Účel je přitom jediný – vydělat velké peníze. Proto tito hráči nemyslí a hlavně neobchodují v malém. Pokud však vlastní balík peněz, nelze ho jen tak pustit do oběhu, aniž by byla výrazně ovlivněna cena. Ve výsledku jejich nákupní cena. Je třeba zvolit jinou strategii. Velryby tak kumulují větší množství kryptoměny za nízké ceny, ale ne tolik, aby byl ovlivněn trh. Cena se musí udržet dostatečně dlouho dole. Potom ji pošlou nahoru a začnou prodávat se ziskem. Takovéto manipulace s trhem zahrnují i zabraňování jakýmkoliv pohybům nahoru. Růst musí mít vždy pod kontrolou. Tímto způsobem se potom zbavují řádových investorů, kteří ve strachu o své peníze kryptoměny pod cenou prodají. A velryby je milerády koupí.

Aktuální trh

Totéž se nejspíše odehrálo i nyní. Bitcoiny v celkové hodnotě 855 milionů dolarů putovaly na několik adres. Nelze však určit, zda patřili jedné či více osobám. Zdá se tak, že aktuální hodnota BTC je pro investory zajímavá a hodlají se chopit šance. Je však zvláští, že nebyly zaznamenány téměř žádné pohyby v kurzech – Bitcoin se stále drží kolem hranice 6400 USD. Je tedy možné, že velryby nakupují mimo klasické burzy.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.