Bakkt – jaké změny přinese na krypto trh?

Spuštění nové platformy Bakkt s nadšením očekává každý nadšený obchodník. Diskutuje se o ní již několik měsíců a v současné neutěšené situaci k ní upírá naděje nejeden kryptoměnový nadšenec. Jaké zásadní změny můžeme očekávat? Bude ovlivněna i jednotlivá cena kryptoměn?

Fyzické futures

CME a CBOE – to jsou dvě futures, které již v rámci Bitcoinu dávno existují. Zcela jiný koncept však mají plánované futures z Bakktu. V čem je tak zásadní rozdíl? Zatímco CME a CBOE se vyrovnávají fiatem, Bakkt hodlá futures vyrovnávat fyzicky. V praxi to znamená jedno – do peněženky vám místo dolarů budou přibývat reálné Bitcoiny. Podle tvůrců je záměr jednoznačný. Obchodníci by si měli zvykat na práci s digitálními majetky a to zcela v bezpečném prostředí, které platforma Bakkt hodlá poskytnout.

Kdy se Bakkt spustí?

Ten, kdo dění ohledně Bakktu sleduje, jistě ví, že platforma měla být spuštěná 12. prosince. Tehdy se také měly objevit první futures kontrakty. Vzhledem k tomu, že společnost ICE, která za Bakktem stojí, má možnost samoregulace vlastních futures trhů, předpokládalo se, že nebude třeba povolení od regulačního úřadu CTFC. Celý projekt se však nakonec musel odložit na 24. ledna a pravděpodobně je to z důvodů vyjednávání s regulačním úřadem. I přes toto zdržení však od Bakktu očekáváme velké věci – a to minimálně zapojení nových obchodníků a institucionálních investorů.

Registrací na Binance.com získáte slevu 10% na poplatky.